bitcoin kaufen deutschland 2018

Grunt to dobra zabawa!

Biblioteka Pedagogiczna w Skawinie przygotowała dla dzieci z terenu naszej gminy ciekawą ofertę zajęć podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych. Nawet najbardziej wybredni mogli znaleźć coś dla siebie, utalentowani artystycznie, językowo, czy umysły ścisłe, każdy z uczestników mógł się odnaleźć na zajęciach przez nas zaproponowanych.

I tak poniedziałek spędziliśmy bardzo twórczo. O godzinie 10 otworzyliśmy bowiem Prezentownię dla Babć i Dziadków! Pani Agata Lasek z Koła Robótek Ręcznych "Razemkowo" pomogła stworzyć uczestnikom śliczne i oryginalne podarunki dla babć i dziadków. Wszak niebawem przypada ich święto.

We wtorek dzieci przeniosły się do zaczarowanego świata teatru. W pełni zrozumiały co to jest teatr, poznały cechy dobrego aktora i spróbowały swoich sił podczas ćwiczeń i zabaw teatralnych. W drugiej części zajęć poznały japoński teatr Kamishibai i tworzyły go samodzielnie. A wszystko to pod czujnym okiem pań Lucyny i Agnieszki.

Kolejny dzień wypełniły warsztaty językowe. Zajęcia zaprowadziły dzieci w świat bajek Julii Donaldson. Ta popularna brytyjska autorka książek dla dzieci znana jest najbardziej ze stworzonej postaci Gruffalo. Oczywiście zajęcia odbyły się w całości w języku angielskim, a poprowadziła je pani Monika Cichowlas. 

Czwartek rozpoczął się od niespodzianki przygotowanej przez jednego z uczestników, który w stroju kolędnika zaprosił do wspólnego śpiewania przy akompaniamencie akordeonu. Słodkim dodatkiem do kolędowania były upieczone przez Kubę babeczki. Muzykalnie wsparły uczestników panie: Ewa Tarnopolska i Maryla Borowiecka. Oczywiście nie zabrakło przy wspólnym kolędowaniu gwiazdy kolędniczej symbolizującej Gwiazdę Betlejemską.

Dalsze zajęcia upłynęły pod znakiem gier planszowych i zespołowych. Tu niezastąpioną jest nasza koleżanka Jadzia, która jak nikt potrafi wprowadzić dzieci w świat gier strategicznych, planszowych, guizów i zagadek umysłowych.

Ostatni dzień wypełniły gry i potyczki umysłowe w języku angielskim. I tym razem zajęcia poprowadziła pani Monika Cichowlas. Słodki poczęstunek zapewnili zaś uczestnikom rodzice Karola.

Wszystkim zajęciom towarzyszył słodki poczęstunek serwowany przez pracowników Biblioteki, ale najbardziej smakowała herbatka z cytrynką i jabłka, pracowicie krojone codziennie przez panią Lidię. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały specjalny dyplom i paczkę ufundowaną przez Urząd Miasta i Gminy Skawina oraz Bibliotekę Pedagogiczną.

Słowa podziękowania kierujemy do pani Agaty Lasek, Ewy Tarnopolskiej, Maryli Borowieckiej i Moniki Cichowlas, które wsparły nas podczas zajęć.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, uczestniczącym w zajęciach i serdecznie zapraszamy już za rok!

Galeria zdjęć!

.
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates