bitcoin kaufen deutschland 2018

Salon słowno-muzyczny

18 listopada w sali teatralnej Pałacyku „Sokół” odbył się spektakl słowno-muzyczny „Droga wolności” przygotowany przez Bibliotekę Pedagogiczną, Skawińskie Stowarzyszenie Klubu Seniora „Seniorek”, Centrum Kultury i Sportu oraz Stowarzyszenie „Rozwiń skrzydła”.

Ta wielopokoleniowa „lekcja historii” wpisała się w obchody 100.lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Spektakl wyreżyserowany przez Marię Blus i Mariana Czapkiewicza w oparciu o scenariusz napisany przez Jadwigę Zacharzewską zgromadził liczną widownię. Utwory muzyczne, wiersze i skecze  zaprezentowane na scenie wzruszająco i lirycznie, czasem z nutką uśmiechu „opowiedziały” trudną, bolesną drogę Polski i Polaków do niepodległości. Pieśni „Wojenko, wojenko”, „O mój rozmarynie”, „Piechota”, „My pierwsza brygada”, „Kołysanka leśna” śpiewała wraz artystami cała sala, nie brakło łez wzruszenia podczas wykonania „Ballady o Katyniu” Lecha Makowieckiego, czy „Barki”. Ogromny aplauz publiczności wzbudziło wykonanie przez występujących gościnnie uczniów Liceum Katolickiego Ewelinę Adamus i Emila Sarnę piosenki „Mury” i „Świecie nasz”.  Oprócz artystów grupy poetycko-muzycznej „Salon” z Klubu Seniora  Marii Blus, Krystyny Błąkały, Anny i Mariana Czapkiewiczów, Zofii Góreckiej, Alicji Kosiby, Andrzeja Kozdrasia, Barbary Lackowskiej, Marii Mazur, Stanisława Melaniuka, Bogumiły Mrugacz, Eugeniusza Sito i Wiesławy Wątor na scenie wystąpiły dzieci Lenka i Bartuś z Przedszkola Samorządowego nr 5 w Skawinie, Dawid, Julka, Izabela, Marysia, Maksymilian, Julka i Nadia z przedszkola i szkoły podstawowej przy Zespole Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej.

Imponująca sceneria, dbałość o rekwizyty i stroje artystów, scenariusz tak dobitnie oddający skomplikowaną historię Polski oraz fenomenalna gra wszystkich występujących na scenie wykonawców wzbudziła zachwyt zgromadzonej widowni.

Patronat honorowy nad spektaklem objął Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, patronat medialny Telewizja Skawina i Skawina.eu.

W imieniu artystów i organizatorów dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wraz z nami świętować tak doniosłą rocznicę!

Galeria zdjęć!

Galeria skawina.eu.

 

.
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates