bitcoin kaufen deutschland 2018

w naszej Bibliotece!

Masz za zadanie napisanie referatu, pracy zaliczeniowej, artykułu? Piszesz pracę licencjacką, magisterską? Masz problem ze znalezieniem materiałów do pracy naukowej? Przyjdź do Biblioteki Pedagogicznej w Skawinie!

U nas jest ACADEMICA - projekt, którego celem jest zapewnienie łatwego i szybkiego dostępu do kilku tysięcy publikacji naukowych w formie elektronicznej. Academica to prowadzona przez Bibliotekę Narodową cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna, za pośrednictwem której można uzyskać bezpłatny dostęp do elektronicznych wersji książek i czasopism naukowych.

„Academica pozwala na dostęp do ponad pół miliona pełnotekstowych publikacji – monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism. Stale rozbudowywane zasoby Academiki obejmują współczesne piśmiennictwo naukowe ze wszystkich dziedzin, w tym także najnowsze wydania podręczników akademickich oraz aktualne numery fachowych czasopism specjalistycznych, jak również teksty źródłowe, literaturę piękną oraz zbiory specjalne, które są przedmiotem badań naukowców. Tak ogromna baza wiedzy stanie się z pewnością ważnym narzędziem w nauce, pracy badawczej oraz dydaktycznej.”

Dostęp do publikacji, nie podlegających ochronie prawnoautorskiej lub udostępnionych w modelu Open Access, jest nieograniczony i możliwy z komputerów domowych (publikacje te zostały oznaczone w bazie zieloną kropką). Natomiast teksty chronione prawem autorskim są dostępne wyłącznie z terminala znajdującego się w naszej Bibliotece. Aby skorzystać z bazy na terenie biblioteki potrzebna jest karta biblioteczna oraz hasło, nadawane przez pracownika Biblioteki.

System ACADEMICA umożliwia nie tylko przeglądanie publikacji naukowych, ale także ich pełnotekstowe przeszukiwanie, tworzenie notatek, import danych bibliograficznych czy zapamiętywanie kwerend. To wielka kopalnia wiedzy, dostępna na wyciągnięcie ręki! Zachęcamy do skorzystania z jej zasobów w naszych progach!

Opis projektu zaczerpnięty ze strony Biblioteki Narodowej

 

Warunki korzystania:

  • Użytkownicy Biblioteki Pedagogicznej.
  • Założenie konta w systemie Academica: wypełnienie w Bibliotece oświadczenia i zaakceptowanie regulaminu.
  • Terminal funkcjonuje w godzinach otwarcia Biblioteki.
  • Dostęp bezpłatny!

Regulamin korzystania z serwisu znajdziesz tutaj

.
Copyright 2012

©

Template © QualityJoomlaTemplates